Svátek má Roman

Státní svátky a významné dny na dnešek:

• Mezinárodní den původního obyvatelstva

Zítra má svátek Vavřinec

9. 8. 2020

skoroj

Bude jasno až skoro jasno, odpoledne přechodně až polojasno, ojediněle přeháňky nebo bouřky. Denní teploty 28 až 32°C. Noční teploty 18 až 14°C.

VLAJKA PRO HRDINY - Vzdejme hold hrdinům dnešních dní

I MY SE PŘIPOJUJEME K INICIATIVĚ "VLAJKA PRO HRDINY", ABYCHOM VZDALI HOLD HRDINŮM DNEŠNÍCH DNŮ.
Mezi „lidi z první linie“ nyní patří zdravotničtí záchranáři, lékaři, zdravotní sestry, hasiči, policisté, vojáci, ale i vědci, prodavačky, řidiči, pošťáci, úředníci, medici, švadlenky, vývojáři a tisíce dobrovolníků, kteří se s vypětím všech sil snaží zabezpečit druhé a hlavně ty nejslabší, tedy seniory, jejich potřeby a zdraví.

Proto od 7 .dubna 2020 bude umístěna také státní vlajka na budově OÚ Čistá a na budově ZŠ a MŠ Čistá, a to až do odvolání nouzového stavu. Budeme rádi, když se připojíte i VY, občané naší obce.

O PROJEKTU

7. dubna je Den světového zdraví. Rozhodli jsme se k tomuto datu vzdát hold hrdinům dnešních dní: lékařům, zdravotní sestrám, hasičům, vědcům, prodavačkám, řidičům, pošťákům, úředníkům, tisícům dobrovolníků, policistům, vojákům, medikům, švadlenkám, vývojářům... Všem, kteří se společně s vypětím všech sil snaží zajistit vše potřebné pro skupiny nejohroženější: pro nemocné i pro seniory, obstarat své rodiny, vyučovat doma děti. Zvláštní doba nastalá pandemií koronaviru si vyžádala zvláštní opatření a řadu nových situací pro každého z nás.

Během náročných posledních týdnů jsme byli mnohokrát svědky obrovského osobního nasazení a ochoty pomáhat. Chceme proto vyjádřit úctu všem, kteří nejen v první linii bojují za naše zdraví, i těm, kteří nezištně pečují o druhé.“ komentuje Ondřej Lochman, starosta Mnichova Hradiště.

Dnešním dnem se tak v Mnichově Hradišti rozbíhá iniciativa Vlajka pro hrdiny a radnice vyzývá širokou veřejnost, aby jako symbolické uznání laskavosti a odvahy statisíců lidí vyvěšovala už nyní státní vlajky. Cílí přitom nejen na obyvatele Hradiště a okolních obcí, ale rovněž na všechny české radnice. Cílem je, aby v úterý 7. dubna české obce a města byly na znamení vděčnosti zaplaveny bílou, červenou a modrou barvou. V Mnichově Hradišti tomu tak bude.

A proč vyjádřit symbolický dík právě prostřednictvím vyvěšení státní vlajky? Češi v souvislosti s šířením koronaviru opět prokázali, že se o sebe dovedou postarat, pokud drží pohromadě, a mohou tak na sebe být právem hrdí. Tisíce dobrovolníků se pustily do šití roušek, firmy a radnice spojily síly při zajišťování desinfekce pro občany, vědci a inovátoři rozběhli masovou výrobu ochranných prvků za použití nanotechnologie, tisíce dalších dobrovolníků obětovali svůj volný čas, aby udržely nejohroženější skupiny obyvatel v bezpečí. Česká státní vlajka rovněž 30. března oslavila sto let od chvíle, kdy získala svou současnou podobu.

Plakát ke stažení

Vytvořeno: 7. 4. 2020