Svátek má Šárka

Státní svátky a významné dny na dnešek:

• Den ozbrojených sil České republiky

Zítra má svátek Jaroslava

30. 6. 2022

bo

Bude polojasno až oblačno, v Čechách místy přeháňky nebo bouřky. Denní teploty 25 až 29°C, na Moravě a ve Slezsku 30 až 34°C. Noční teploty 17 až 13°C.

ke stažení

Poslední přidaná fotografie

ZASE(TI) TUPITELÉ 9

Čistá pomáhá Ukrajině

Informace o pomoci Ukrajině

Vážení občané, situace na Ukrajině se stává stále vážnější a dle předpokladů počet uprchlíků poroste. Solidarita kolem nás i v naší obci je obrovská. Každý se snaží pomoci, jak může. Níže naleznete informace, jaké kroky činí naše obec, aby pomohla, a příklady, jak se do pomoci můžete zapojit vy.

Finanční příspěvky – Zastupitelstvo  obce Čistá dne 28.2.2022 schválilo uvolnit 100 000,- Kč z rezerv obce a z této částky byl zaslán finanční dar ve výši 50 000,- Kč humanitární organizaci Člověk v tísni. Zbývajících 50 000,- Kč je připraveno na materiální pomoc. Další možnosti finanční podpory najdete   zde

Mapování ubytovacích kapacit - vedení obce provede monitoring obecních prostor, které by mohla nabídnout ukrajinským občanům k přechodnému ubytování. V této souvislosti žádáme občany, kteří jsou ochotni nabídnout k ubytování svou nemovitost, nebo sdílet část nemovitosti s uprchlíky, aby tuto nabídku sdělili pověřenému pracovníkovi na OÚ Čistá, který povede registr a v případě potřeby Vás bude kontaktovat. Svůj záměr můžete registrovat přímo na elektronickou adresu: ubytovaniukrajina@suz.cz zřízenou ministerstvem vnitra.

Registr nabízených potřeb pro uprchlíky – z důvodu omezených skladovacích prostor bychom rádi vytvořili registr potřeb, které byste byli ochotni poskytnout příchozím uprchlíkům do naší obce. Pokud máte možnost a chcete nabídnout vybavení jako například nábytek, matrace, lůžkoviny, oblečení, drobnou funkční elektroniku, sušák na prádlo, pračku, atd…. pro děti: postýlky, dětské kočárky, hračky, stavebnice, pastelky …  … sdělte to prosím pověřenému pracovníkovi OÚ Čistá. Nabídka věcí bude zaevidovaná a v případě potřeby Vás budeme kontaktovat na předání.

Humanitární sbírka – v současné době zatím neorganizujeme humanitární sbírku potřeb, ale jakmile to bude aktuální, budeme vás informovat, sledujte informační kanály.

Informační weby – sledujte webové stránky, kde je možné pomáhat, npř. https://pomahejukrajine.cz/

Pověřený pracovník obce – Jana Valigurčinová, cista.obecni-urad@seznam.cz, 313 549 454.

Děkujeme všem lidem s otevřeným srdcem, kteří již pomohli, pomáhají a svoji pomoc nabízejí.

Blanka Čebišová, starostka obce

Vytvořeno: 4. 3. 2022