Obec Čistá
Čistá

Upozornění na zvýšený provoz  v obci Čistá od 4.3.2024 z důvodu uzavírky silnice č. I/27 v obci Vysoká Libyně !

Čistá pomáhá Ukrajině

Informace o pomoci Ukrajině

Vážení občané, situace na Ukrajině se stává stále vážnější a dle předpokladů počet uprchlíků poroste. Solidarita kolem nás i v naší obci je obrovská. Každý se snaží pomoci, jak může. Níže naleznete informace, jaké kroky činí naše obec, aby pomohla, a příklady, jak se do pomoci můžete zapojit vy.

Finanční příspěvky – Zastupitelstvo  obce Čistá dne 28.2.2022 schválilo uvolnit 100 000,- Kč z rezerv obce a z této částky byl zaslán finanční dar ve výši 50 000,- Kč humanitární organizaci Člověk v tísni. Zbývajících 50 000,- Kč je připraveno na materiální pomoc. Další možnosti finanční podpory najdete   zde

Mapování ubytovacích kapacit - vedení obce provede monitoring obecních prostor, které by mohla nabídnout ukrajinským občanům k přechodnému ubytování. V této souvislosti žádáme občany, kteří jsou ochotni nabídnout k ubytování svou nemovitost, nebo sdílet část nemovitosti s uprchlíky, aby tuto nabídku sdělili pověřenému pracovníkovi na OÚ Čistá, který povede registr a v případě potřeby Vás bude kontaktovat. Svůj záměr můžete registrovat přímo na elektronickou adresu: ubytovaniukrajina@suz.cz zřízenou ministerstvem vnitra.

Registr nabízených potřeb pro uprchlíky – z důvodu omezených skladovacích prostor bychom rádi vytvořili registr potřeb, které byste byli ochotni poskytnout příchozím uprchlíkům do naší obce. Pokud máte možnost a chcete nabídnout vybavení jako například nábytek, matrace, lůžkoviny, oblečení, drobnou funkční elektroniku, sušák na prádlo, pračku, atd…. pro děti: postýlky, dětské kočárky, hračky, stavebnice, pastelky …  … sdělte to prosím pověřenému pracovníkovi OÚ Čistá. Nabídka věcí bude zaevidovaná a v případě potřeby Vás budeme kontaktovat na předání.

Humanitární sbírka – v současné době zatím neorganizujeme humanitární sbírku potřeb, ale jakmile to bude aktuální, budeme vás informovat, sledujte informační kanály.

Informační weby – sledujte webové stránky, kde je možné pomáhat, npř. https://pomahejukrajine.cz/

Pověřený pracovník obce – Jana Valigurčinová, cista.obecni-urad@seznam.cz, 313 549 454.

Děkujeme všem lidem s otevřeným srdcem, kteří již pomohli, pomáhají a svoji pomoc nabízejí.

Blanka Čebišová, starostka obce

ukrajina_letak1 2 (2).jpg

Typ souboru: JPG obrázek, Velikost: 456,42 kB
Datum vložení: 4. 3. 2022 14:46
Datum poslední aktualizace: 4. 3. 2022 14:51

plakát ke stažení

Svátek má Anežka

Státní svátky a významné dny na dnešek:

• Mezinárodní den boje spisovatelů za mír

Zítra má svátek Kamil

informace ke stažení

ke stažení

za vítězství v krajském kole

3. místo v celorepublikévém kole v roce 2022

Poslední přidaná fotografie

19.

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.

dnes, sobota 2. 3. 2024
zataženo 10 °C 6 °C