Obec Čistá
Čistá

Upozornění na zvýšený provoz  v obci Čistá od 4.3.2024 z důvodu uzavírky silnice č. I/27 v obci Vysoká Libyně !

COVID 19 - informace pro občany

Z důvodu výskytu pozitivně testovaných osob na území obce Čistá zveřejňujeme informace k aktuální situaci.

Vážení spoluobčané,

po několika měsíční pauze, se na Vás všechny opět obracím s prosbou a žádostí o spolupráci. Od 5.10.2020 na dobu 30 dní naše vláda v souvislosti s narůstajícím výskytem onemocnění covid-19 vyhlásila nouzový stav. Ještě minulý týden nebyla na území obce Čistá žádná osoba s pozitivním testem na koronavir. Bohužel, tato situace se změnila v pondělí, kdy přišla pravidelná informace od KHS. V současné době jsou na území obce potvrzeny osoby pozitivně testované. Nemohli jsme si samozřejmě myslet, že se tak nestane, bylo jen otázkou času, kdy to přijde.  Onemocnět může kdokoliv z nás, proto je důležité dodržovat všechna nařízená opatření a nákazu co nejvíce eliminovat. Proto Vás prosím, dodržujte alespoň minimum, noste roušky, často si myjte a dezinfikujte ruce a dodržujte rozestupy. Je v zájmu nás všech, aby se onemocnění nekontrolovatelně nerozšířilo. Choďte, prosím, na nákupy v roušce nebo v respirátorech, při vstupu do obchodů si vždy vydezinfikujte ruce  a hlavně respektujte jeden druhého, dodržujte rozestupy 2 m. Věřím, že pokud budeme dodržovat nařízená omezení, hygienická opatření a respektovat jeden druhého, vše opět společně zvládneme.

Zároveň nabízíme pomoc všem, kteří onemocní koronavirem, nebo v důsledku kontaktu s nakaženou osobou budou muset být v karanténě. Pokud budete potřebovat pomoci, neváhejte a hlavně nebojte se nás kontaktovat. Jsme připraveni pomoci. Musíme si všichni uvědomit, že nakazit se může opravdu kdokoliv z nás, nemůžeme si myslet, že nás to nemůže potkat.  Můžeme si i o onemocnění covid-19 myslet co chceme, ale jednou platí uvedená nařízení a naším zájmem a  povinností by mělo být,  vše dodržovat.

Vážení spoluobčané, prosím, nepodceňujte toto onemocnění, pokud se nebudete cítit dobře, je lepší vždy svůj zdravotní stav telefonicky konzultovat se svým ošetřujícím lékařem, který vyhodnotí zdravotní potíže a určí další postup.

Držme si všichni palce, aby se nám onemocnění vyhnulo. Přeji Vám všem pevné zdraví.

V případě potřeby pomoci kontaktujte obecní úřad.

Tel. 724 379 879 (starostka) nebo 313 549 454,  313 549 489 (podatelna)

Blanka Čebišová

starostka obce

Více informací zde ke stažení

MIMOŘÁDNÁ OPATŘENÍ COVID - 19 - Informace pro občany.pdf

Typ souboru: PDF dokument, Velikost: 1,54 MB
Datum vložení: 14. 10. 2020 14:31
Datum poslední aktualizace: 14. 10. 2020 14:38

plakát ke stažení

Svátek má Marcela

Státní svátky a významné dny na dnešek:

• Mezinárodní den svobody tisku

Zítra má svátek Alexandra

informace ke stažení

ke stažení

za vítězství v krajském kole

3. místo v celorepublikévém kole v roce 2022

Poslední přidaná fotografie

11.

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.

dnes, sobota 20. 4. 2024
déšť se sněhem 5 °C -2 °C